Kova burcunun diğer burçlarla olan cinsel uyumu

2009-09-12 00:31:00
kova,kova burcu,astrolojiKova ile Koç : Hükmedilmekten hoşlanmayan bu ikilinin anlaşmaları fazla zor olmaz. Koç’un liderliği ele alması Kova’ya batmaz. Çünkü heyecanlarında ve tutkularında ortak yönler vardır. Fikir beraberliği de yapabilen bu ikili cinsellikte olağanüstü uyumludur.Seks hayatları gayet güçlüdür. Bu konuda hem yaratıcı, hem de uyumludurlar. Uzun vadede umut vardır.

Kova ile Boğa : Kova sekse en doğal haliyle yaklaşır. Boğa ise kuralcıdır bu konuda. Cinselliğe düşkündür ama Kovan’ın pervasız tutumu hoşuna gitmez. Ayrıca Kova cinsel beraberlikte karşısındakinden fikri şeyler de bekler. Kovan’ın dışadönüklülüğü Boğa’nın işine gelmez. Sonuçta bu ikilinin cinsel olarak uyuşmaları imkansızdır denebilir.

Kova ile İkizler : Kova ,İkizler için bir denge unsurudur.İkizler’in heyecanlı yapısı da Kovan’ın hoşuna gider. Bu ikili birçok konuda çok iyi anlaşabilir. Cinsel hayatları da hoş maceralarla dolu ve gayet renklidir. Yatak odaları her türlü baskıdan uzak, tam kafalarına göre bir nizam içindedir. Diledikleri gibi sevişirler ve ilişkileri uzun vadeli olur.

Kova ile Yengeç : Kova, Yengeç’e oranla daha az ateşlidir.Yengeç ise sekse çok kıymet verir ve tutkuludur.Yengeç’in içine kapanıklılığı belirli bir zaman sonra Kova’yı sıkar. Kovan’ın dışa dönüklüğü ise Yengeç’in hiç hoşuna gitmez.Yengeç evine fazla tutkundur. Dolayısıyla bu ikilinin uyumluluğu kötüdür. Gerek fikir gerekse cinsel bakımdan anlaşamazlar denebilir.

Kova ile Aslan : Kovan’ın fikirselliğine Aslan’ın fizikselliği ters düşer. Kova cinsellikte fikri beraberlik de ararken, Aslan işin tamamen fiziki yönündedir. Kova, sekse Aslan kadar düşkün değildir. Her ikisi de bağımsızlıktan hoşlanır. Kova hükmedilmekten hiç hoşlanmaz. Cinsel bakımdan uyumlu olsalar da bu ilişki uzun vade de hiç yürümeyecektir.

Kova ile Başak : İkisi de entellektüel tiplerdir. Fikirsel olarak anlaşabilirler. Ancak aralarında cinsel açıdan ne ortak bir yön vardır ne de heyecan. Başak ağırbaşlı ve eleştiricidir.Kova ise eleştirilmekten hiç hoşlanmaz. Aralarındaki sakin ilişki kısa bir süre sonra ikisini de sıkmaya başlar.

Kova ile Terazi : Birçok konuda ortak ilgi alanları vardır. Hava grubunun bu iki elemanı ruhsal ve entellektüel konularda iyi anlaşabilirler. Lüks düşkünü oldukları bilinir. Sanat açısından da uyum ve düşünceleri iyidir. Ayrıca seksüel tipler olduklarından iyi uyuşurlar. Cinsel uyumları mükemmeldir.Yatak odaları iyi bir gelecek vaat eder.

Kova ile Akrep : Kovan’ın dışa dönüklüğüyle Akrep’in kıskançlığının bağdaşmasına imkan ve ihtimal yoktur. Son derece uyumsuz bir ikilidir. Aralarındaki cinsel uyumsuzluk da hatırı sayılır biçimdedir. Kova Akrep’in seks duyguları karşısında tamamen kayıtsız kalabilir. Buna kızan Akrep ise her fırsatta bunun intikamını alır. Son derece umutsuz ve alakasız bir ilişkidir.

Kova ile Yay : Her ikisinin de sosyal yönleri gelişmiştir. Dışa dönük tipler olan bu ikili fikri konularda çok iyi anlaşır. İkisi de kıskanç değildir ve mutlu olabilirler.Yatak odası beraberlikleri ise şahanedir. Cinsel fantazilerini uygulayarak çok güçlü seksüel bir ilişki içerisinde zevklenirler.

Kova ile Oğlak : Bu ikili tamamen uyumsuzdur. Sistemli ve cimri Oğlak ile entelektüel, sistemsiz Kova’nın fikirsel olarak anlaşmaları bir kere imkansızdır. Kova sekste özgürlüğü savunur. Oğlak ise tutucu ve akılcıdır . Bu bakımdan ikilinin cinsel uyumları yoktur. Yatak odalarında da ortak hiçbir yönleri yoktur. Mutsuz bir ilişkidir.

Kova ile Kova : Gariptir ama iki Kova birbiriyle çok iyi anlaşır. Her ikisinin de duygusal olmayışlarına karşın anlaşabilmeleri hayret vericidir . Üstelik ortak olmayan farklı ilgi alanları da vardır. Her şeye rağmen birbirine çok iyi davranan bu ikili cinsel açıdan da umulmayacak kadar uyumludur. Cinsel hayatlarında heyecan duygusu hiç eksik olmayacaktır.

Kova ile Balık : Kova duygusal olan Balık’a göre fazla dışa dönüktür. Balık’ın duygusallığı Kova’yı sıkar. Balık ise Kova’ya bağlanma peşindedir. Kovan’ın macera sevgisiyle, Balık’ın masal gibi aşk hayalleri bir bütünlük oluşturmaz . Bu ilişkiden özellikle Balık zararlı çıkar. Aralarındaki cinsel beraberlik kısa zamanda ayrılığa dönüşecektir. Bu ikilinin ilişkilerinde uyum yoktur.

EntelHatun

0
0
0
Yorum Yaz